Sıkıntılardan Kurtulma Duası – %100 Tesirli

 

Sıkıntılardan Kurtulma Duası – %100 Tesirli

 

Bu Özel Sıkıntılardan Kurtulma Duası 3 Günde Etkisini Gösteriyor!

 

İçini sıkıntılar sarmış, kendini sebepsiz yere kötü hisseden ya da aşk acısı yüzünden sıkıntılar çeken okuyucularımız için büyük alimlerin okuduğu özel duaları kaleme alıyoruz. İçindeki sıkıntıları gidererek mutlu olman için yardımcı olmaya çalışacağız.

Not: “Sıkıntılardan kurtulma duası” hakkında verdiğimiz detayları harfiyen uygulaman gerekiyor. Yanlış uygulamalar etkisini zayıflatacaktır.

Sıkıntılardan Kurtulma Duasına Başlamadan Önce Bilmen Gerekenler:

  • İslam büyüklerinin şimdiye kadar yazıya döktüğü sıkıntı duaları arasında en etkili olanları içinde Esmaül Hüsna bulunan dualardır.
  • Allah kullarına baş edemeyeceği büyüklükte bir sıkıntı vermez. Allah, sonsuz merhametli ve kudretlidir. Kendi kudretinden bir parçayı insanlara da üflemiştir. Ve sıkıntıyı veren Allah bunun çözümünü de kuluna verir. İçindeki sıkıntıyı gidermek için yalnızca Allah’tan yardım iste.
  • Bu sıkıntı duasını bir başkası için de yapabilirsin. Değer verdiğin birinin içindeki sıkıntıdan kurtulması için onun adına dua edebilirsin.

 

Sıkıntılardan Kurtulma Duasında Niyet Etmek Önemli!

 

Niyet etmeden önce yapman gereken şey, temiz bir kalple abdest almak olmalıdır. Duayı etmekteki niyetin neyse, abdest alırken onu düşün.

Abdest aldıktan sonra sessiz bir ortamda kıbleye dönerek dizlerinin üstüne otur ve niyet et.

“Bismillahirrahmanirrahim, Allah’ım senden yardım dileyebilmek için abdest aldım, temizlendim. Temiz bir niyetle sana geldim. İçimdeki sıkıntılardan kurtulmak için sana sığınıyorum Ya Rabbi. Senden başka hangi kapıya gidebilirim? Sen sonsuz kudretlisin, sonsuz merhametlisin. En yüce varlık sensin. Ne olur şu kulunun duasını yanıtsız bırakma. Besmele hürmetine (Kimde dua edilecekse onun ismine) rahatlığa kavuşmayı, sıkıntılardan kurtulmayı nasip et Ya Rabbi. Amin.”

Duayı kendin için yapacaksan parantezde belirttiğimiz gibi birinin ismini söylemene gerek yok. Bu kısmı atlayarak niyetini et.

 

Sıkıntılardan Kurtulma Duasının Yapılışı Nasıldır?

 

1. Aşama: 99 Kere Besmele Çek!

Duaya başlarken 99 kere besmele çekeceksin. Besmele-i şerif çok önemli.

 

2. Aşama: Duaya Başla!

“Yüce Allah’ım içimdeki beni huzursuz eden canımı yakan sıkıntıların gitmesi için senden yardım istiyorum. Yardım et Ya Rabbi. Ellerimi açtım yalnız senden yardım diliyorum sen şu aciz kulunu boş çevirme, aciz kulunun kalbine ferahlık esenlik ver Allah’ım. Amin.”

 

3. Aşama: Ayete’l Kürsi Suresini Oku!

33 kere Ayete’l Kürsi suresini oku. Ayete’l Kürsü o kadar kuvvetli bir duadır ki müminlerin içindeki en ağır sıkıntılara bile derman olur. Allah kelamıdır, çok tesirlidir.

 

4. Aşama: Fatiha Suresini Oku!

Yukarıda verdiğimiz aşamaları uyguladıktan sonra 33 kere Fatiha suresini okuyacaksın. Fatiha suresinin de mümine şifa veren bir etkisi vardır. Bu sureyi okurken de aklından niyetini geçir. Ne için dua ettiğini hep aklında tut.

 

5. Aşama: Esma’ül Hüsnaları Duaya Dahil Et!

Fatiha suresini de okuduktan sonra üç farklı esmayı da okuman gerekiyor.

Ya Rahman Esması:

21 kere Ya Rahman diyoruz. Sonra da şunları söylüyoruz:

“Ya Rahman alemlerin hükümdarı, yer yüzünün yaratıcısı sensin. İçtenlikle ettiğim bu duayı sıkıntılarımdan kurtulabilmem için kabul eyle Amin.”

Ya Cemil Esması:

21 kere Ya Cemil dedikten sonra aşağıdaki gibi dua ediyoruz:

“Ya Cemil senden uzak olan hiçbir kulun mutluluğu bulamaz. Senin nurundan yararlanmayan hiçkimsenin yüreği şifa bulamaz, gönlüne nur dolamaz. Bizi nurundan esirgeme Amin.”

Ya Şafi Esması:

Ya Şafi esmasını da 21 kere okuduktan sonra aşağıdaki duayı etmeye başlıyoruz:

“Ya Şafi yüreğimde kabuk bağlamış yaraları iyileştirecek tek merhem sendedir. Ruhumu karanlığa iten bu sıkıntıları defet. İçimdeki ıstırabı bitir Yarabbi.”

Bu aşamayı da tamamladıysan sıkıntılardan kurtulma duasını tamamladın demektir.

Eğer içindeki sıkıntılardan kurtulmak için okuyabileceğin daha fazla dua arıyorsan sana Kudretli Dualar eserini tavsiye edebilirim.

Eseri buradan inceleyebilirsin!

 

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir